Arama:

Etiket BulutuDiplomasi…Adamιn biri Afrika’da safariye çιkarken yanιna minik köpegini de almιs. Minik köpek bir gün ormanda dolasιp, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kayboldugunu fark etmis. ! Ne yapacagιnι düsünürken bir de bakmιs ki karsιdan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyecegini arιyor.

‘Sim di basιm dertte’ diye düsünmüs minik köpek.  Etrafιna bakmιs yerde kemik parçalarιnι görmüs. Hemen arkasιnι leoparιn geldigi yöne çevirerek kemikleri kemirmeye baslamιs, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalιsιyormus. Leopar tam saldιracakken minik köpek kendi kendine konusmus;

‘Ne kadar lezzetli bir leoparmιs. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mi?’  Bunu duyan leopar bir anda donmus kalmιs ve en yakιndaki agaca tιrmanarak dallarιn arasιna saklanmιs.

‘Tam zamanιnda kurtardιm yoksa bu köpege yem olacaktιm’ diye düsünmüs leopar.  Bütün bunlar olup biterken bir baska agacιn üstündeki bir maymun olanlarι izliyormus. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabilecegini düsünmüs. Leoparιn yanιna giderek neler oldugunu anlatmιs.  Leopar köpegin yaptιklarιna çok sinirlenmis ve maymuna:

‘Atla sιrtιma, gidip sunu yakalayalιm’ demis. Ancak minik köpek neler oldugunu ve leoparιn sιrtιnda maymunla birlikte süratle kendisine yaklastιgιnι fark etmis. 

‘Simdi ne yapacagιm’ diye düsünürken kaçmaya tesebbüs etmemis.  Bunun yerine arkasιnι leoparιn geldigi yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmis. Tam leopar saldιracakken yine kendi kendine konusmus; 

‘Bu aptal maymun da nerede kaldι? Yarim saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!’

*Hιzlι düsün,

*Sakin Ol,

*Güçlü Görün

diplomasi1

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

E-Posta