Arama:

Etiket BulutuBirliğinizi eklediniz mi?

duyurular

Birliğinizi, üst menüde bulunan ‘Askerlik Bilgilerim‘ bölümünü kullanarak kolayca ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla buluşabilmenizin en etkili yolu birliğinizi eklemenizdir. Bu sayede birliğinizde gözükecek ve bu birlik altında bir grup oluşturmuş olacaksınız. Aksi taktirde sadece isim ve soyisim ile aranarak bulunabilirsiniz.
Birliğinizi bulamazsanız ‘Birliğimi Bulamadım‘ butonu ile site yöneticisinden yardım isteyebilirsiniz. 10000 yaklaşan birlik sayısı var ama yinede sizin birliğiniz listede olmayabilir. Böyle bir durumda mutlaka site yöneticisinden birliğinizi eklemesini isteyiniz.

Asker arkadaşlarınız garnizone.com ailesine sizden sonra katılır ve birliğe kendilerini eklerlerse e-mail aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.

Garnizonum‘ uygulamasını ancak birliğinizi ekledikten sonra kullanılabilirsiniz. Askerlik yaptığınız kışladaki diğer tabur yada bölükleri de, bu uygulama ile sanal gezinti yaparak görüntüleyebileceksiniz.

Tanıyor Olabilirsiniz‘ bölümü, yine birliğinizi ekledikten sonra aktif olacak olan uygulamalardan bir tanesidir. Sizin garnizonunuzda askerlik yapan üyelerimiz bu bölümde gösterilecektir.


Birliğinizi ararken yardımcı olabilecek bir kaç önemli not:

– Kara Kuvvetleri’ne bağlı Eğitim Okulları, ‘Kara Kuvvetleri > Eğitim ve Doktrin Komutanlığı‘ başlığı altındadır. (Örn. İstihkam Okl, Ulaştırma Okl, Sahra Sıh.Okl, Bakım Okl. vs.)

– 15. Piyade Eğitim Tugayı, 59. Topçu Er Eğitim Tugayı gibi eğitim tugayları, Kara Kuvvetleri > Tugaylar başlığı altındaki Topçu yada Piyade Tugayları başlıkları içerisinde değil, bu bölümdeki bir diğer başlık olan
Eğitim Tugayları‘ içerisindedir.

– Bazı Tugaylar, TSK nın yaptığı düzenlemeler ile, Zırhlı, Mekanize, Motorize şeklinde değişmiş olabiliyor. Bu yüzden ilgili bölümde tugayınızı bulamadığınız durumlarda, diğer tugay başlıklarına da bir göz atmayı unutmayınız.

– Sitemizin sağ üst köşesindeki ‘Arama‘ bölümünü, birliğinizi aramak için de kullanılabilirsiniz. Örneğin, birliğiniz ile ilgili bir numara, ilçe veya şehir gibi…

– Bir önemli hatırlatma da uzun dönem er/erbaş askerlik yapanların tertiplerini yazmaları ile ilgili. Tertip, askere gidilen yıl değil, o yıl hangi yılda doğanların askere gideceği bilgisidir. Yani 1975 yılında doğan bir kişi özel bir durum yoksa 1975’e 1,2,3,4 gibi tertip dönemlerinde askere gider.

Saygılarımızla


Etiketler:

Comments are closed.